ALAVIS™ Duoflex 387g

Kód: 643
Neohodnoceno
Značka: Alavis
795 Kč
Skladem (1 ks)

Moderní veterinární přípravek na podporu normálních funkcí pohybového aparátu u koní obsahující látku Celadrin®.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přípravek na regeneraci pohybového aparátu koní s protizánětlivým účinkem

ALAVIS™ Duoflex je určen pro dlouhodobé podávání u koní s pohybovými problémy.

ALAVIS™ Duoflex je veterinární přípravek pro koně, který obsahuje patentovanou látku Celadrin a glukosamin sulfát a je určen k dlouhodobému podávání koním s pohybovými problémy. Podává se při celé řadě pohybových problémů, napomáhá zmírnit projevy zánětlivých procesů a bolestivost, přispívá k regeneraci kloubních chrupavek. Uplatňuje se zejména při artritidě – zánětlivém procesu probíhajícím v kloubech. Systematicky zlepšuje funkci buněčné membrány tím, že jí poskytuje ideální kombinaci lipidů. Výsledkem je fluidnější, propustnější a revitalizovaná buněčná membrána. Zlepšuje kvalitu synoviální tekutiny chránící klouby a udržuje tak jejich pružnost a pohyblivost – působí jako lubrikant kloubů.

Látky obsažené v přípravku ALAVIS™ Duoflex:

  • Celadrin® je směs derivátu cetylovaných nasycených a nenasycených mastných kyselin, která spojuje látky vykazující protizánětlivé účinky, které inhibují 5-lipooxigenázu, což je enzym podporující oxidativní a zánětlivé procesy. Právě zánět je zdrojem nejen bolesti, ale i volných radikálů, které stav onemocnění ještě zhoršují. Celadrin napomáhá vyššímu využití a vstřebání chondroprotektivní látky glukosamin sulfátu, a tím dochází k lepší a efektivnější výživě kloubních chrupavek.
  • Glukosamin sulfát tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a synoviální tekutiny. Zabezpečuje správnou funkci chrupavky, její pevnost, pružnost a odolnost. Mechanizmus účinku spočívá v chondroprotek­tivním (chrupavku chránícím) působení. Účinek zahrnuje zmírnění kloubních obtíží, zlepšení pohyblivosti a zpomalení až zastavení dalšího poškozování kloubů.

Obsah účinných látek v 1 kg: 

  • Celadrin® – 193 g
  • Glukosamin sulfát – 542 g

Pomocné látky: maltodextrin

Dávkování:

Pro koně o hmotnosti 500 kg 3 odměrky denně.

Způsob použití: 

Prášek se podává denně dle doporučeného dávkování do jadrného krmiva či melasy. Přípravkem ALAVIS™ Duoflex lze navázat na podávání přípravku ALAVIS™ Celadrin pro koně.

Délka užívání: Není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky.

Náš tip pro dlouhodobé podávání: ALAVIS™ Duoflex + ALAVIS™ MSM – tuto kombinaci doporučujeme pro dlouhodobé podávání u koní s chronickými problémy pohybového aparátu. Společné podávání zajišťuje regeneraci kloubních chrupavek, zlepšení jejich lubrikace, regeneraci a relaxaci svalů a zpevnění vazů a šlach, které zpevňují celý pohybový aparát.

POUZE PRO ZVÍŘATA!

Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem.

Velikost balení: 387 g

Výrobce: Patron ca, s.r.o., Thámova 402/4, 110 00 Praha 1, Česká republika, divize LightHouse International Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada.

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 076–13/C.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.