AMOR jezdecké potřeby - ALAVIS™ Duoflex

ALAVIS™ Duoflex

 Kč795 Kč s DPH
 Skladem

Přípravek na regeneraci pohybového aparátu koní s protizánětlivým účinkem. ALAVIS™ Duoflex je určen pro dlouhodobé podávání u koní s pohybovými problémy.

Popis produktu


ALAVIS™ Duoflex

přípravek na podporu normálních funkcí pohybového aparátu u koní obsahující látku Celadrin™.

 

  • Přípravek na regeneraci pohybového aparátu koní s protizánětlivým účinkem
  • ALAVIS™ Duoflex je určen pro dlouhodobé podávání u koní s pohybovými problémy.
  • ALAVIS™ Duoflex se podává při celé řadě pohybových problémů, odstraňuje zánět a bolestivost a působí na regeneraci kloubních chrupavek.
  • Uplatňuje se zejména při artritidě – zánětlivý proces probíhající v kloubech v důsledku rozpadu chrupavky, systematicky posiluje a zvlhčuje buněčné membrány a zajišťuje buňkám mladistvou vláčnost a pružnost.
  • Zlepšuje kvalitu synoviální tekutiny chránící klouby a udržuje tak jejich pružnost a pohyblivost – působí jako lubrikant kloubů.

 

Doporučujeme:

pro potlačení zánětu a bolesti kloubů pro zlepšení pohyblivosti kloubů a zvýšení jejich lubrikace na regeneraci kloubních chrupavek a tkání zpomalení až zastavení dalšího poškozování kloubních chrupavek prodloužení aktivního věku koně

 

Látky obsažené v přípravku ALAVIS™ Duoflex:

Celadrin™, Glukosamin sulfát

 

Celadrin™

Celadrin™ je patentově chráněná látka, která obsahuje derivát cetylu a směs nasycených a nenasycených mastných kyselin, zejména kyseliny myristové, myristoolejové a palmitové. Celadrin™ spojuje dvě látky mající protizánětlivé účinky, které inhibují 5-lipooxigenázu, což je enzym podporující oxidativní a zánětlivé procesy. Právě zánět je zdrojem nejen bolesti, ale i volných radikálů, které stav onemocnění ještě zhoršují. Celadrin napomáhá vyššímu využití a vstřebání chondroprotektivní látky glukosamin sulfátu, a tím dochází k lepší a efektivnější výživě kloubních chrupavek.

 

Glukosamin sulfát

Glukosamin sulfát tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a synoviální tekutiny. Zabezpečuje správnou funkci chrupavky, její pevnost, pružnost a odolnost. Mechanizmus účinku spočívá v chondroprotek­tivním (chrupavku chránícím) působení. Účinek zahrnuje zmírnění kloubních obtíží, zlepšení pohyblivosti a zpomalení až zastavení dalšího poškozování kloubů.

 

Obsah účinných látek v 1 kg:

Celadrin – 193 g

Glukosamin sulfát – 542 g

Pomocné látky: maltodextrin

 

Dávkování:

Pro koně o hmotnosti 500 kg 3 odměrky denně.

 

Způsob použití: Prášek se podává denně dle doporučeného dávkování do jadrného krmiva či melasy. Přípravkem ALAVIS™ Duoflex lze navázat na podávání přípravku ALAVIS™ Celadrin pro koně.

 

Délka užívání: Není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky.

 

Náš tip pro dlouhodobé podávání: ALAVIS™ Duoflex + ALAVIS™ MSM – tuto kombinaci doporučujeme pro dlouhodobé podávání u koní s chronickými problémy pohybového aparátu. Společné podávání zajišťuje regeneraci kloubních chrupavek, zlepšení jejich lubrikace, regeneraci a relaxaci svalů a zpevnění vazů a šlach, které zpevňují celý pohybový aparát.

 

Velikost balení: 387 g

 

Výrobce: Patron ca, s.r.o., Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika, divize LightHouse International Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada.

 

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 076–13/C a je volně prodejný.