AMOR jezdecké potřeby - Australský kabát - RIDING COAT (1020)AMOR jezdecké potřeby - Australský kabát - RIDING COAT (1020)AMOR jezdecké potřeby - Australský kabát - RIDING COAT (1020)AMOR jezdecké potřeby - Australský kabát - RIDING COAT (1020)
AMOR jezdecké potřeby - Australský kabát - RIDING COAT (1020)

Australský kabát - RIDING COAT (1020)

 Kč4 290 Kč s DPH

Riding je klasický kabát ve stylu australského rangera . Extrémně vodě a větru odolný materiál je prodyšný, takže se v něm nezpotíte jako například v PVC pláštěnce.

Barva: hnědá, černá

Velikost: XS - 4XL

VYBERTE VARIANTU
iplatba - splátková kalkulačka

Popis produktu


Riding  je klasický kabát ve stylu australského rangera . Extrémně vodě a větru odolný materiál je prodyšný, takže se v něm nezpotíte jako například v PVC pláštěnce.

Kabát je vybaven dvěma spodními velkými kapsami a jednou vnitřní na doklady či telefon. Spodní části rukávů lze stáhnout za pomocí druků.

V tomto originálním kabátu budete nejen dobře chráněni proti nepřízni počasí, ucítíte zároveň i volnost a svobodu australských honáků.

MATERIÁL: Dri-Tec Oilskin

100 % bavlna, 12oz heavyweight Dri-TecTM oilskin
podšívka: 60 % polyester, 25 % viskóza, 5 % ostatní

HLAVNÍ PŘEDNOSTI:

extrémní odolnost vodě
extrémní odolnost větru
prodyšnost materiálu
udržuje teplo a sucho
maximální komfort

HISTORIE:

Riding vychází ze 100 let starého designu australského jezdeckého kabátu, které používali Stockmans. Je tedy  na spodní vnitřní straně vybaven lýtkovými pásky na druky určených k jízdě na koni a zadním dlouhým rozparkem.

Co je Dri-Tec Oilskin

Příběh začíná v roce 1800, kdy si námořníci při plavbě z Anglie do Austrálie šili přehozy z olejových plachet a těmi se před extremním počasím na těchto dlouhých cestách chránili.

V průběhu let a začátkem času parních lodí se stěhovalo hodně těchto námořníků k australskému pobřeží, kde našli novou práci - "Stockman" (australský název pro obchodníka s dobytkem, kovboj). Impregnovaná bavlna tzv. oilskin našla nové uplatnění v jezdeckých kabátech pro tyto "Stockmans".

Tento dnešní design je v jeho podobě více jak 100 let nezměněn
Dri-Tec 12 oz heavyweight oilskin je 100 % bavlna, která je impregnovaná mikrokrystaly a parafinovým voskem. Bavlněná tkanina je ze speciálně těsně tkaných vláken s extrémně vysokou pevností. Proces barvení je spojen s nejmodernějšími technickými možnostmi, kde jsou v rámci ochrany životního prostředí použity reaktivní barvy.

Pro teplejší klimatické podmínky a různorodé požadavky zákazníka byla vyvinuta podstatně lehčí varianta: Dri-Tec 4,5 a 8 oz lightweight oilskin. Tato tkanina má stejné kvalitní vlastnosti jako silnější 12 oz. Díky nízké váze je v teplejších oblastech velice oblíbena.

Hlavní přednosti
extrémní odolnost vodě
extrémní odolnost větru
prodyšnost materiálu
100 % bavlna
udržuje teplo a sucho
maximální komfort
 

Aby jste měli jistotu, že se Vám kvalita Vašeho oblečení Dri-Tec oilskin po řadu příštích let nezmění, impregnujte ho v případě potřeby pouze originálním impregnačním voskem SCIPPIS. Oblečení se nesmí prát a přijít do styku s chemickými prostředky. Při silném znečištění stačí opláchnout studenou vodou.