Himalájská sůl Hippoylt (cca3kg)

Kód: 151
Neohodnoceno
Značka: Hippolyt
200 Kč
Objednáno

Himalájský kamenný liz, hmotnost cca 3 -3,5kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pod pojmem sůl se z hlediska chemie rozumí spojení některého kovu s nekovem. Nejznámější sůl se jmenuje sůl kuchyňská, k vaření, a ta se skládá ze sodíku (jako kovu) a z chlóru (jako nekovu).  Kuchyňská sůl se vyznačuje svojí slanou chutí a svojí bílou barvou. Naše dnešní kuchyňská sůl je prostřednictvím různých industriálních procesů denaturována a částečně opatřena umělým jódem. Po dobývání je sůl zpracovávána a rafinována tak, že vzniká 100 % jednostranný čistý produkt. Klasický dobytčí solný liz kryje tedy u zvířete pouze potřebu sodíku a chlóru.

To, co je na Himálajském minerálním kameni zvláštní, je způsob jeho vzniku. Z důvodu klimatických změn v průběhu více než 200 milionů let vyschla část pravěkého moře. Návaznými sesuvy hornin se sůl dostala pod svrchní plochu Země a je dnes uložena v hloubce kolem 600 – 800 metrů v solných žilách, chráněna přede všemi dnešní zátěžemi životního prostředí.

  • Zcela bez znečištění, které je v dnešních mořích.
  • Bohaté na minerální látky.
  • Obsahuje jód v původním přírodním stavu.
  • Dobýváno hornickým způsobem.
  • Zcela nezpracované a bez přísad.

 

Zatímco běžné kamenné soli se nejprve rozpouštějí vodou a poté dostávají z hlubin Země na povrch pomocí čerpadel, následně se pomocí složitých industriálních zařízení odpařuje, čistí, rafinuje a opatřuje umělými přísadami jako je jodát, atd., Himálajská sůl se pouze úplně jednoduše dobývá hornickým způsobem, je lámána v celých kusech. Tím pádem před námi leží produkt zcela přírodní, s vysokou rozmanitostí výživných látek. V Himálajském minerálním solném kameni se nalézá nejméně 84 různých kovů a nekovů, přinejmenším ve 200 různých formách vazeb a spojení. Toto složení minerálů odpovídá „pravěké polévce“ z pravěkého moře, ze kterého vzešel veškerý život. Podíl minerálů a stopových prvků činí u pravěké soli mezi 2,5 a 4,0 %, zbytek je čistá kuchyňská sůl.

Balení: cca 3 kg.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.