Lněný olej 5l (St. Hippolyt)

Kód: 598
Neohodnoceno
Značka: Hippolyt
1 013 Kč
Skladem

ZA STUDENA LISOVANÝ LNĚNÝ OLEJ.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ZA STUDENA LISOVANÝ LNĚNÝ OLEJ

Lněný olej má ideální poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin a tím také přispívá k řadě pozitivních efektů na organismus koně. Díky vysokému podílu alfa - linolenové kyseliny je tento olej velmi cenný při potlačování alergických reakcí zejména kůže, snižování zánětlivých reakcí a zlepšení imunity, pro zlepšení stavu srsti a kožních derivátů a byl dokonce vypozorován pozitivní vliv při artroze. Kyselinu alfa - linolenovou si koně nedokáží sami syntetizovat a je nutné ji doplnit v krmné dávce.

 

  • Vhodné pro podporu imunity.
  • Pro oslnivě lesklou srst.
  • Ideální poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin.
  • Doplněk klidné energie.
  • Udržuje hladinu krevního cukru.

 

Jak již bylo řečeno, lněný olej obsahuje více (60 %) omega 3 mastných kyselin. Obvykle podávaná krmiva mají opačný poměr mastných kyselin a je vhodné tedy krmnou dávku vyvážit k čemuž se lněný olej výborně hodí. Dalším benefitem je dodání klidné energie. Jako zdroj energie se hodí v podstatě pro všechny koně. Je ideální pro krmení hubených koní mimo jiné vzhledem k šetrnosti k trávicímu traktu. Svou nezastupitelnou úlohu však má v krmné dávce koní, kteří jsou odkázáni na krmivo s nízkým obsahem cukrů jako jsou například koně s laminitis, Cushingovým syndromem, inzulinovou rezistencí (lněný olej pomáhá udržovat hladinu krevního cukru), koně se svalovou myopatií atd.

Bylo dokázáno, že sportovní koně krmeni olejem měli vyrovnanější hladinu glukozy v krvi a byli lépe zásobeni energií. Lněný olej obsahuje ve 100 ml tolik energie, jako je v polovině kg ovsa.

Jak lze vidět, lněný olej je skutečně velmi cenným komponentem v krmných dávkách všech koní. Ať již máte doma koně pro sport, výstavy, chov či jako parťáka pro chvíle pohody, všichni ocení pozitivní efekt lněného oleje.

 

Dávkování:

Lněný olej je možné podávat dlouhodobě. Dávka se odvíjí od individuálních potřeb každého koně. Obecně 50 - 150 ml denně.

 

Objem: 5 litr

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.